Betshop: Τεράστια γκάμα αγορών στο Μάντσεστερ Σίτι – Χάντερσφιλντ

Σαν το πρόβατο στην …σφαγή πηγαίνει η Χάντερσφιλντ στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι (15:30), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ. Την αναμέτρηση προσφέρει η Betshop με τεράστια γκάμα αγορών.

Χωρίς να αντιμετωπίσει σημαντικά προβλήματα, η πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι πέρασε σαν …σίφουνας από το Λονδίνο επικρατώντας με 2-0 της Άρσεναλ στην πρεμιέρα της διοργάνωσης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14′ με το υπέροχο σουτ του Στέρλινγκ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 64′ ο Μπερνάντο Σίλβα.

Πάλεψε όσο μπορούσε, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για τη Χάντερσφιλντ που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Τσέλσι την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με το κοντινό σουτ του Καντέ στο 34′. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ζορζίνιο διπλασίασε τα τέρματά τους στο ντεμπούτο του. Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Πέντρο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.